Magyarország egy süllyedő hajó, de ez a kedvenc hajóm a világon
A szívem pont ugyanannyira trikolor, mint amennyire szivárványos. Interjú.
„Ez egy nyílt színű provokáció és a kulturális imperializmus kifejeződése”, mondta az M5 műsorában.
„Egészen szint alatti”, amit az elmúlt időszakban hét európai ország művelt a katari világbajnokság és a szivárványos karszalagok terén, mondta az M5 Ez itt a kérdés című műsorában Schiffer András. Az ügyvéd rámutatott, ezek az országok ráadásul azt a cinikus álláspontot fogalmazták meg, hogy mindez nem lenne politikai véleménynyilvánítás. „Hát mi a túró?” – tette fel a kérdést Schiffer, aki kifejtette: az emberi jogok kérdésköre, amióta csak politikáról beszélünk, a legeminensebben politikai kérdésnek számít.
„Most azt mondják, hogy az ő szivárványos bohóckodásuk az nem politika – hát micsoda?”, tette fel a kérdést a volt országgyűlési képviselő.
Emlékeztetett: az a keretrendszer, amelyet a labdarúgók és az őket delegáló nemzeti szövetségek elfogadtak, kizárja annak lehetőségét, hogy a játékosok a stadionban, nemzetközi mérkőzés keretében politikai véleményt artikuláljanak.
Schiffer hangsúlyozta azt is, a FIFA – helyesen – fellép a homofób rigmusok és megnyilvánulások ellen, ahogy nem engedi azt sem, hogy a játékosokat szexuális irányultságuk alapján bárki megkülönböztesse. „Innentől kezdve mi a túrót kell demonstrálni?
Ez egy nyílt színű provokáció és a kulturális imperializmus kifejeződése”, tette hozzá.
A műsor ominózus részét az alábbi videóban tekintheti meg:
Nyitóképünk illusztráció. A felvételen a Freiburg játékosának, Christian Günternek szivárványos kapitányi karszalagja látható. Fotó: Ina Fassbender/ AFP